Zaproś ptaszki do domu:)

Witajcie:)

Dzisiaj proponuję Wam jak zrobić własną dekorację wiosenną. Chociaż większość osób czeka z takimi dekoracjami do Świąt Wielkanocnych ja w ramach pożegnania zimy co roku zapraszam do siebie ptaszki. W tej chwili większość sklepów ma w swojej ofercie nie tylko kwiaty, ale przeróżne dodatki od kolorowych motylków, biedronek po piękne ptaszki. Moje moją już ponad 5 lat, ale mają się nieźle i co wiosnę zdobią naszą przestrzeń.  Potrzebne Wam będę: doniczka, mech i gałązki do ozdoby ptaszki lub inne dekoracje wiosenne, jajka przepiórcze.
Moje doniczki 4 lata temu znalazłam na śmietniku, sąsiadka wyrzuciła je, a ja się nimi zaopiekowałam. Oczywiście gliniane doniczki można kupić teraz w każdym markecie budowlanym. Moje są nadtłuczone, popękane i pobielone. Uwielbiam je tak po prostu:) Wypełniamy doniczkę mchem, jeśli macie go dużo wypełnijcie je np. gazetą, a na sam wierzch połóżcie mech.
Niedzielny spacer to dobry czas by zaopatrzyć się w gałązki, ja po swoje wyskoczyłam do ogrodu. Nacięłam wierzby oraz wszystko co mi wpadło w rączki np. brzozowe witki. Pięknie będą się prezentować gałązki drzewek owocowych, niestety musiałabym wyczyścić z nich ogródek sąsiadki, więc mam swoje brzózki.


Wkładamy gałązki do doniczki. Możemy również użyć zielonej gąbki florystycznej i wyłożyć nią doniczkę, a wtedy gałązki mogą wypuścić nam listki.

Z witek wierzby wyplatamy gniazdko dla ptaszków.

Wypełniamy gniazdko mchem i innym suszem, który mamy pod ręką.


Potem ozdabiamy gniazdko ptaszkami i czym tylko chcemy.

Pozostaje nam teraz tylko włączyć płytę z odgłosami ptaszków lub po prostu otworzyć okno:)
Miłego dnia:)
Basia

Wpis powstał w ramach wyzwania na blogu SenMai.

Komentarze

 1. Bardzo ciekawy stroik imitujący prawdziwe drzewo :) Świetny pomysł.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie ozdoby, sama też się staram własnoręcznie stroić dom na wszelkie święta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Efektowny stroik. Z pewnością byłby ciekawą odmianą w ozdobach Wielkanocnych w moim domu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeej, przy takiej ozdobie wiosna zawita szybciej! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się cieszę, że dekoracja się Wam spodobała:) i dziękuję za odwiedziny!! Pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Cóż jestem typową kobietą i uwielbiam rozmowy, Twój komentarz jest dla mnie ważny i bardzo Ci za niego dziękuję!! Jest dla mnie namiastką tej długiej rozmowy, gdybyśmy się spotkały:)

Popularne posty