Dzień dobry w  Walentynki, święto uczuć, emocji, pragnień i biznesu :)
Wszyscy próbują coś komuś sprzedać, zaoferować albo przedstawić promocję.
 Jedni krzyczą z nad ekranów tv, komórki lub komputera - KOCHAĆ TRZEBA SIĘ CAŁY ROK!! albo Moje ulubione, słuchałam tego przez 13 lat, kiedy inni świętowali, a mając partnera nie obchodziłam, bo szanowałam jego przekonania, hm...ale byłam chętna - " Nie będę wspierać amerykańskiego święta, które wymyślono, aby nakręcić gospodarkę!!", jest jeszcze lepsze - "Mamy tyle swoich narodowych świąt"- i nikt nie wie kiedy one są albo są pogańskie i nawołują do kultu Erosa...
Jaki jest Twój powód, aby w tym dniu nie powiedzieć swojej połówce Kocham Cię? Jaki jest powód, by nie spędzić tego wieczoru z kimś bliskim, nawet jeśli to nie jest twój wymarzony Książę z Bajki? Może Twój kot czy pies w tym dniu nie zasłużył na miłość, a dziecko na zwykłe przytulanie i całus z czystej bezwarunkowej miłości jest bez znaczenia? Łóżko, książka i ciepła kołderka też są przyjacielem człowieka i zasługują na uwagę, podobnie jak kwiaty, które rosną tylko u ludzi, którzy kochają.
Wiecie co? Znam wiele kobiet i w głębi duszy, każda z nas chce dostać mały bukiecik konwalii, ale te są tylko w maju, każda z nas chce dostać małego całusa czy pojedynczą różę, najlepiej codziennie. Każdy dzień jest właściwy na okazywanie miłości i uczuć, nawet te wyświechtane i poniżane w naszym społeczeństwie Walentynki. Kochać można na wiele sposobów i wiele postaci.
Jednak jest jedna rzecz, aby taką miłość mieć i ją utrzymać musimy poznać siebie, wiedzieć czego się chce od partnera, wymyślić swój plan na związek, na miłość. Kochać siebie, żeby kochać innych. Zostawiam Wam zdanie z książki, w której moja bohaterka uczy się życia, własnego życia. Uczy się je tworzyć na nowo, każdego niemal dnia dowiaduje się, bowiem o nim czegoś nowego. 
Na dziś życzę Wam dnia pełnego miłości własnej, miłości pięknej, dobrej, normalnej. Buziaki :)

PS. Ktoś czeka na nowe opowiadanie? Korekta zrobiona. Czy będzie o miłości? Hmmm


Komentarze

Popularne posty