Poradnik pozytywnego myślenia

Rehabilitacja ma to do siebie, że mogę wyjść z domu mimo choroby dzieci. Dzieci, bo teraz  dwa razy bardziej choruje Natalka. Kobiety zawsze mają gorzej, moje maleństwo jest trzy raz bardziej wysypane niż Kacper...dziś prawie w nocy nie spałyśmy...ale wczoraj miałam dzień dla siebie...
Dostałam wolny dzień i pozwolenie od dzieci, na późny powrót. 6 godzin tylko dla siebie, masaż, ćwiczenia, kino, kawa,przyjaciółka i sam na sam z myślami.

Dziś pragnę wam polecić piękny film, który idealnie wpasował się w dzisiejszy klimat.

"Poradnik pozytywnego myślenia", film Davida Russela.Mówi Wam coś tytuł  "Kac Vegas" słynna już komedia o wieczorze kawalerskim, właśnie tam pierwszy raz zobaczyłam aktora, który w "Poradniku "gra główną rolę, Bradley Cooper, bo o nim mówię tym razem skradł moje serce!! Bardzo trudna rola człowieka po załamaniu nerwowym, który niemal całkowicie stracił swoje życie. Film ukazuje nam  codzienną walkę Pata- o siebie, o swoją wolność, osobowość, żonę, rodzinę...i jak to w życiu bywa pojawia się obok niego podobnie okaleczona i poturbowana przez życie Tiffany, grana przez Jenifer Lawrence.
Normalni ludzie, którzy boją się wariatów, nie rozumieją ich, nie chcą i Ci co w nich wierzą, najbliżsi, mamy, tatusiowie z błędami. Kryzys ludzi bez pracy, kasy, kryzysy małżeńskie...skąd my to znamy? Z życia wzięte. Każdy z nas ma bowiem w sobie coś z wariata. Czy przyznam się do słabości, jeśli powiem, że łzy mi ciekły na koniec? Stara prawda, ale jaka aktualna? Najbardziej kocha Cię Twoja rodzina, Twoi bliscy i co najważniejsze dobrze dobrana druga połowa i do tego nikt nie jest idealny!
Zapomniałam dodać, że gra jeszcze absolutnie cudowny Robert de Niro, jest też muzyka i codzienna szarość...zastanawiam się czy jak zacznę biegać w worku po ulicach ktoś będzie się za mnie po tym filmie śmiał? Idźcie!! Excelsior!!


Wczoraj bawiłam się również w amora:) Musiałam jechać do szkoły Kacperka i wrzucić jego walentynkę do skrzyneczki!! Mój synek od dwóch lat kocha się w koleżance w klasie, jest stały w uczuciach;) Wczoraj też mój mały mężczyzna skończył pierwszy tom Narnii!! przeczytał ją zupełnie sam i jestem z niego mega dumna!!

Kocham książki!!
Kocham kawę!!
Kocham dobre wino, las, kwiaty!! 
Kocham moją rodzinę i moją drugą połowę, nawet zimę kocham, choć wiosnę chyba bardziej:))
Udanych Walentynek!!

BasiaKomentarze

 1. Ooo jaki cudowny post:) Muszę zobaczyć ten film:)

  OdpowiedzUsuń
 2. super pomysł z tymi serduszkami!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Olbrzymia dawka pozytywnego myślenia z twojej strony!! Super, może uda mi się zarazić?? I taka Cie lubię... kocham; umiem i rozumiem i o to chodzi... buziaki Basiu:))
  p.s.
  serduszka super

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisuję w rzeczach do zrobienia - trzymaj się - ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. A niedawno prosiłam żeby ktoś nauczył mnie pozytywnego myślenia, może to film dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cóż jestem typową kobietą i uwielbiam rozmowy, Twój komentarz jest dla mnie ważny i bardzo Ci za niego dziękuję!! Jest dla mnie namiastką tej długiej rozmowy, gdybyśmy się spotkały:)

Popularne posty