realizacja kolejnych pomysłów:)-udana!!


Kiedy powstał pierwszy baranek, narodził się pomysł na dziecięce warsztaty z masą solną. Wyzwanie podjęły fantastyczne mamy i ich bardzo zdolne pociechy!! W ruch szła mąka, tumany w powietrzuJ na podłodze i wszędzie gdzie się da!! I tak powstało osiem zakręconych baranków do koszyczka, tyleż samo jaj i koszyczków!! Tworzyliśmy nasze dzieła krok po kroku a instrukcje wymyślałam na poczekaniuJ, bo przecież masa solna to idealny pretekst do ćwiczenia paluszków, kciuków, całych dłoni i języka, który fantastycznie wychodzi na zewnątrz kiedy  przylepiamy kawałek masy do  drugiegoJpowstawały zatem małe  kulki, wałeczki, placki!! Ćwiczyliśmy również pojęcia cały, pół i trzy czwarte!! Domowe sprzęty takie jak wyciskarka do czosnku, sitko do warzyw, noże i widelce, wykałaczki miały swój czas na dopieszczenie dzieła!! Nasze baranki zostały maksymalnie wygładzone, wygłaskane!! Śladu po skrętach wełenki, u niektórych nie był inne miały wielkie skręty!! Choć praca była ciężka, dużo różnych form i mało czasu nie zniechęciliśmy się, a pokrzepienia dodawały nam ciasteczka oraz kawaJ Najgorsze było jednak oczekiwanie na wyjęcie z piekarnika!! Raz o mały włos nie spaliłam koszyczków!! W takiej atmosferze łatwo stracić poczucie czasuJ W domu pozostało już tylko pokolorować nasze prace!! Liczę na fotki Waszych poczynań dzieciaki!! A tu parę fotek z naszego spotkania:


Muszę tu pochwalić Oliwkę, która zrobiła dla mnie prezent!! Jeszcze raz dziękuję!! Sprawiłaś mi ogromną radość!!! Dziś dekoracja stoi na moim stoliczku nocnym!!! Sami zobaczcie jakie cudo!!!


w zabawie towarzyszyła nam również Pani Wiosna oraz królik Mietek:)


,którzy zadomowili się u nas na dobre razem z resztą wielkanocnych ozdób:)
Tak i jeszcze palemka, bo przecież królowała u nas całą niedzielę!!
Sprawozdanie dobiegło końcaJ!!
Trzymajcie za mnie jutro kciuki!!!! Będę potrzebować mentalnego wsparcia!!
Buziaki Basia

ps. oczywiście tworzyliśmy zainspirowani  blogiem Sztukaniepoważna, dla mnie cudna:)


Komentarze

 1. Trzymamy kciuki mocno!
  Warsztaty cudne! My też zrobiłyśmy baranka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęśliwych i radosnych
  Rodzinnych i pogodnych
  Świąt Wielkanocnych
  I wrażeń wspaniałych i mocnych
  A Dyngusa mokrego takiego
  Że do suszenia ... pieca trzeba będzie wielkiego Dzieląc się jajkiem w te piękne Święta
  O swej do ludzi przyjaźni pamiętaj
  A w zdrowiu zaznasz radości
  Dobrobyt i szczęście u Ciebie zagości

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cóż jestem typową kobietą i uwielbiam rozmowy, Twój komentarz jest dla mnie ważny i bardzo Ci za niego dziękuję!! Jest dla mnie namiastką tej długiej rozmowy, gdybyśmy się spotkały:)

Popularne posty