Nie przejmuj się! Żyj Pięknie!

 „Minuta, w której zaczynasz myśleć, jak odbierają Cię inni, jest minutą, w której przestajesz być sobą” Meryl Streep

Czyli każdego dnia odbieramy sobie przyjemność z życia…
Kiedy się malujesz, ubierasz, robisz zakupy, kiedy komuś zostawiasz komentarz, polubienie, kiedy przygotowujesz posiłek, kiedy wykonujesz swoją pracę, kiedy wychowujesz dziecko, kiedy rzucasz pracę, kiedy ją zmieniasz, kiedy dostaniesz awans, kiedy nosisz szpilki, wąskie spodnie, apaszkę, kiedy masz rower, auto, kiedy żyjesz po swojemu…
I to jest normalne, tak się dzieje, inni o nas myślą, mówią. My mówimy o innych, myślimy…
Co ludzie powiedzą? - jest bardzo głęboko zakorzenione.
Nie przejmuj się! My wyobrażamy sobie, że ludzie o nas myślą, a prawda jest taka, że większość nie ma na to czasu, bo pędzi w swoim życiu. Ci co mówią, to najczęściej wyłuskują z nas więcej pozytywów niż negatywów. Na tych drugich nigdy się nie skupiaj! Albo zamieniaj negatywy na swoje mocne strony!
Nie byłoby zmian, odkryć, nowych kierunków, pokazów mody, książek, aut, obrońców natury, wegetarian, gdyby Odkrywca blokował się tylko dlatego, że z tyłu głowy miałby to, że „ktoś o nim będzie mówił, ktoś go będzie oceniał”.
Tylko jak? Tego można się nauczyć, a trening robi mistrza. Rozmawiaj sama ze sobą, tłumacz sobie, że możesz żyć, jak chcesz i nikt nie wpłynie na Ciebie. Każdy, bowiem odbiera świat i ludzi inaczej. Każdego dnia powtarzaj sobie mnie to nie martwi, że inni odbierają mnie inaczej niż bym chciała.
Bądź sobą i spełniaj swoje marzenia! A myśli innych niech dodają Ci skrzydeł!
W ten jesienny poranek, który przyniesie nam nocną pełnię, życzę Ci dobrego dnia! I pamiętaj! – nie przejmuj się, żyj po swojemu – Żyj Pięknie!
Usiądź wieczorem i daj sobie czas na marzenia i myśli! Maluj, wyklejaj mapę marzeń, zapisuj cele, plany i działania, wizualizuj. Wykorzystaj ten czas dla siebie. Dzisiejsza pełnia ma wiele nazw, mi najbardziej podoba się – Pełnia Spadających Liści. Idealna nazwa na październikowy wieczór.
Jeśli moje posty dają Ci siłę, moc, wsparcie proszę udostępniaj je swoim bliskim! Dziel się dobrem:)


Komentarze

Popularne posty