Czas pomyśleć o wiosennych dekoracjach:)

Już słychać wracające z daleka ptaki,  ludzie kupują bratki, prymulki, tulipany. Wszyscy zaklinamy Panią Wiosnę, żeby już do nas przyszła:)  Wiosna przyjedzie samolotem? Przyjdzie na piechotę? Czekamy i my, odliczamy dni i godziny, czekamy na upragnione słońce, na ciepły wiatr i deszczyk.
Ja już szykuję się do dekoracji domu, bo to czas kiedy nic już w domu nie pozostaje po Bożym Narodzeniu. Czas kiedy zaczyna się nowe...
Wianek na Przedwiośnie.

Do jego zrobienia wystarczy podkład słomiany, pistolet i klej do klejenia na gorąco, wydmuszki po jajkach przepiórczych, parę piórek, patyczków i mech. Ja osobiście mech kupuję na giełdzie kwiatowej, nigdy nie zabieram go z lasu. Jednak jeśli nie macie takiej możliwości to idźcie na spacer i poszukajcie mchu np. na murkach przy ogrodzeniach, lub starych budynkach.
W pierwszej kolejności obklejamy mchem podkład ( kto nie ma podkładu ze słomy może wykonać sobie taki po prostu z gazety), a potem w twórczy sposób dekorujemy wianek. Pamiętajcie, że może on dekorować stół, komody, że można go powiesić na drzwiach wejściowych oraz w wielu innych miejscach, które chcemy upiększyć:)

U mnie wygląda to tak:


W  głównej roli występuje mój nowy nabytek tzn, stół na taras , bo sezon tarasowy już rozpoczęłam tydzień temu:) okna na dole domu też już umyliśmy:)

Jutro niedziela mam oczywiście masę planów, choć najchętniej znowu wyruszyłabym na łowy w poszukiwaniu obrazów, które mogę mieć w pamięci i leczyć nimi swoją duszę:)

Buziaki Basia


Komentarze

 1. Przypomniałaś mi o myciu okien! Dobrze, że choć wianek dodałaś na osłodę (Piękny!) U nas już koćki się pojawiają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na myśl o myciu okien mi słabo ale o dekoracjach myślałam dziś pół dnia ;)))))))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Basiu wiosna się zbliża wielkimi krokami.Dekoracje piękne zrobiłaś pozdrawiam Basia.

  OdpowiedzUsuń
 4. o dekoracjach jeszcze nie myslałam, bo szczerze mówiąc nie mam do tego smykałki. My natomiast powoli stawoiamy przydmowe ściernisko na ogród:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cóż jestem typową kobietą i uwielbiam rozmowy, Twój komentarz jest dla mnie ważny i bardzo Ci za niego dziękuję!! Jest dla mnie namiastką tej długiej rozmowy, gdybyśmy się spotkały:)

Popularne posty