Magiczna Bajaderka, czyli blogerzy bajki piszą!!

Początek roku zaskakuje:) 
Wielokrotnie powtarzałam, że swoje studia wybrałam po to by móc legalnie czytać książki!  Tak właśnie było czytanie do dziś to moje ulubione zajęcie na spędzanie wolnego czasu. Na zajęciach z biblioterapii musieliśmy pisać bajki terapeutyczne, ich moc poznałam kiedy musiałam dzieciom powiedzieć o śmierci ich ukochanego taty. Pomogły bardzo. Kiedy dzieci nie chciały jeść kolacji opowiadałam im bajki, a potem zapisywałam. Napisać bajkę jest trudno. Potem czytają ja dorośli, którzy oceniają, zapominając często, że to nie oni są odbiorcami tekstu i krytykują, zmieniają, a przecież dziecko świat widzi, słyszy i odczuwa świat inaczej niż dorosły. Jednak to dorosły dokonuje wyboru literatury dla dziecka.  Dorosły też te bajki pisze...Ważne jest by dobrać literaturę do dziecka, a nie dziecko zmuszać do polubienia treści, które mu nie pasują. Ważne jest by traktować dziecko jak człowieka...piszę to mając  w pamięci swoje zachowania w stosunku do moich dzieci, częstotliwość sytuacji, w których zapominam, że maja prawo czegoś nie lubić, a ja muszę to zaakceptować jest zatrważająca, zwłaszcza, że do tej pory myślały moimi myślami, mówiły moimi słowami i chciały żyć tak jak ja.  JESTEM INNY NIŻ  TY !!! -to krzyk mojego  starszego dziecka...krzyk, który dociera do mnie i powoduje bezsensowny ból, bo przecież nigdy nie chciałam wychować go na taką samą osobę jak ja, no ale jak można nie lubić jeść szpinaku???????gorzej jak inność objawia się niemal we wszystkich sferach życia i podobieństwa przestają być zauważane. My jesteśmy na etapie JESTEM INNY =ZAAKCEPTUJ TO. Synku staram się!!!:)
O byciu innym w gronie najbliższych, o byciu innym niż mówią nam wszystkie schematy jest moja bajka " W osadzie Mofinków". Mofinki to bardzo fajne skrzaty. Są tam też dobre smoki:) 
Bajka ukazała się w Antologii Blogerów pt. Magiczna Bajaderka. Projekt powstał dwa lata temu, bajkę pisałam przez trzy godziny w Kinderplanecie, potem dopieszczałam ze korektorem, potem były prace redaktorskie, grafiki. 31 blogerów popełniło bajki, zebrane w jedno są wspaniałym zbiorem, dowodem na to jak chcemy wychowywać nasze dzieci, czego chcemy je nauczyć, jak umiemy walczyć ze złem i o czym marzymy. Polecam Wam tą pozycję wydawniczą w formie ebooka, dostępny bezpłatnie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/245503/magiczna-bajaderka-antologia-bajek .
Piękne grafiki, zupełnie inne i dające do myślenia! jeśli macie małe dzieci czytajcie, jeśli nie przekazujcie dalej, bo to wspaniała akcja, wiele pracy i serca bardzo wielu osób, przesłanie jak dla mnie bardzo ważne!!Dziękuję wszystkim za uwagę:)
Miłego dnia:)

Komentarze

  1. To straszny moment, kiedy uświadamiamy sobie, że pępowina została naprawdę przecięta i już nie ma odwrotu... :-) Ściskam Was wszystkich mocno!!

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Cóż jestem typową kobietą i uwielbiam rozmowy, Twój komentarz jest dla mnie ważny i bardzo Ci za niego dziękuję!! Jest dla mnie namiastką tej długiej rozmowy, gdybyśmy się spotkały:)

Popularne posty