Wspomnienie

Dwadzieścia lat. Dwadzieścia lat minęło. Czy to dużo? Długo? Ból zelżał? Da się zapomnieć? Jak z tym żyć? Jak to sobie poukładać? Co mówić dzieciom? Gdzie jest babcia? Czy Tobie też czytała? W co się bawiłaś z mamą? Czy babcia piekła takie rogaliki? Nie tylko moje dzieci nie poznały babci. Ja również nie poznałam swojej mamy. Wiem, że czytała, kochała las, zwierzęta, cudnie piekła, miała piwne oczy, piła gorzką herbatę i podobno była śmieszką...podobno bo ja nie pamiętam jej uśmiechniętej, raczej zmęczoną i skupioną...pamiętam poranki w niedzielę, dom pachniał rogalikami drożdżowymi...jesień to wspólne spacery do lasu...zawsze z każdej najmniejszej rzeczy potrafiła uczynić coś wartego zapamiętania.  Z jednego teraz cieszę się najbardziej minęły czasy kiedy musiałam tłumaczyć koleżankom, że na dzień mamy nie kupuję prezentu, że kwiaty i znicze wystarczą...Teraz jest już dobrze...


Zrobiłam dla mamy stroik, który zrobił na mnie ogromne wrażenie na kursie w Akademii Florystyki.  Aby wykonać taki stroik należy nazbierać suche łodygi róży, uwaga kolce są strasznie ostre. Związujemy je drutem florystycznym, a potem przymocowujemy gąbkę florystyczną, którą ozdabiamy według uznania kwiatami, mchem, liśćmi, najważniejsze jest by cała gąbka była zasłonięta.


Komentarze

Bryzeida pisze…
Myślę, że Mama jest z Ciebie bardzo dumna... i czuwa nad Wami.
Łucja-Maria pisze…
Basiu,wiem, że w w gałązkach uschniętej róży jest zawarłaś symbolikę.Stroik jest prześliczny!
Basiu, ja to wiem, że nasze Mamy patrzą na nas z Niebios.
Wierzę, że są z nas dumne.
Codziennie z Nią rozmawiam, od dnia kiedy Odeszła do Pana.
Pozdrawiam
Anonimowy pisze…
Basiu. Wiem ,że jest z Ciebie dumna i to jak!!! Jesteś jej Córką , przerosłaś Mamę w Sztuce , pięknie i miłości do Dzieci.
Ja to wiem:))
Stroik - Krzyż jest cudny...uwierzcie mi. Pozdrawiam
gzik_i_pyry pisze…
Wzruszający tekst i piękny krzyż... Ja robię dla ojca podobny z rdestu, nie wpadłam na pomysł aby wykorzystać róże. Pozdrawiam :)
agpela pisze…
Ta kompozycja jest poruszająca... Bardzo emocjonalna...
Dopiero poznaję Twój blog, ale już jestem zachwycona pięknymi pracami florystycznymi.

Popularne posty