Wianek z kasztanów i kursik

Dziś pierwszy dzień jesieni, a ta jest chyba najbardziej charakterystyczną pora roku. Kolory- wszelkie rodzaje żółci, brązów i czerwieni.  Do tego kasztany, żołędzie, szyszki, liście...niemal na każdym kroku możemy znaleźć coś do dekoracji naszego domu czy miejsca pracy. Dziś jeden z elementów dekoracji przygotowanej do klasy mojego syna.

Wianek z kasztanów!!

Każdy nawet małe dziecko może wykonać taki wianek. Dla dorosłych proponuje klej na gorąco, a dla dzieci klej polimerowy np. firmy Dragon ok 10 zł, do kupienia w każdym markecie budowlanym czy zwykłym sklepie z akcesoriami typu farby itp.
Do tego oczywiści kasztany w dużej ilości oraz podkład. Ja zawsze pracuje na podkładzie słomianym, ale ten najczęściej dostępny jest tylko na giełdzie kwiatowej lub allegro. Kosztuje grosze ok. 1 zł za sztukę. Jeśli nie mamy podkładu proponuję ukręcenie gazety w rulon i posklejanie jej zwykłą taśmą do pakowania.  Do takiego podkładu z łatwością przykleicie kasztany i inne  dekoracje. Jak zawsze ważne jest by elementy dokładnie do siebie przylegały i zakryły podkład. Kasztany nie mają regularnych kształtów dlatego trudno je dopasować, zawsze zostaje jakaś dziura i o ile na podkładzie słomianym to nie razi, o tyle na gazecie wygląda to koszmarnie, pokuście się więc obkleić całą gazetą brązową taśmą do pakowania lub bardzo szczelnie obklejcie swój wianek!!   Jeżeli wianek jest do powieszenia na drzwi nie zapomnijcie o kawałku drucika jako zawieszki, zawsze zanim przykleicie kasztany. Na koniec proponuje przyklejenie kokardy.Podobno kasztany mają dobrą energię. Jeden kasztan trzymany w kieszeni doda energii i pobudzi do działania. Niestety zbyt duża ilość szkodzi zdrowiu:) przesada jak zawsze jest szkodliwa:))
Życzę udanej niedzieli!!
Basia


Komentarze

Anonimowy pisze…
kocham takie ujęcia :)
Boski wianek i bardzo pomysłowy. serdecznie pozdrawiam!
No kolejny piękny wianek - z kasztanów to bym nawet nie wymyśliła :) ewa
Łucja-Maria pisze…
W prosty sposób można zrobić piękny wianek.
Przyznam się, że nawet bym nie pomyślała, że będzie taki wyjątkowy.
Pozdrawiam
Dom Rozalii pisze…
Sliczny, kasztany wyglądają, jak te z Wedla :)))
Qra Domowa pisze…
KASZTANKOWY ZDOBYŁ MOJE SERCE:)))))
SABRINAM pisze…
witaj zajrzałam dziś do ciebie pierwszy raz też hobbystycznie zajmuje się florystyką twoje aranżacje wianków są ciekawe i dla innych inspirujące, ale będę się czepiac ( ale w kształcący sposób) chodzi mi o podkłady słomiane które używasz staraj się je tak wypełniac materiałem florystycznym aby nie było go widac bo ty tylko baza nie ozdobaa efekt końcowy będzie powalający teraz wyglądaja jakbyś ihc nie dokończyła.pozdrawiam i życzę czasu na realizacje pomysłow
Świetne pomysły i wszystko tak starannie wykonane !!! :) wielki talent :) będę zaglądać

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina
przemek repa pisze…
proponuje ubytki wypelnik ziarnami kawy... kolor ten sam, efekt bedzie :)

Popularne posty