Ferie w domu dzień trzeci

Jak na zamówienie pada cały czas śnieg. Zero stopni  przyczynia się do tego , by on  topniał,więc do 17 drogi pokrywa brudna breja, po 17 brudna ślizgawica:) Wczoraj wybrałam się z dziećmi do kina na bajkę pt " Kot w butach" totalna rewelacja, seans w 3 D sprawił mi ogromną frajdę, akcja cały czas trzyma w napięciu, efekt 3D niesamowity, niech rekomendacją będzie fakt, iż Natalia po raz pierwszy bajkę w okularach obejrzała od początku do końca, z reguły chciała iść do domu w połowie bajki.  Dzień poza domem obfitował w odwiedzenie typowej restauracji która jako jedyna ma w mieście menu i plac zabaw dla dzieci...wiadomo ja jej nie lubię, ale aby dzieci nie odstawały od reszty świata, zaglądamy do niej raz na dwa miesiące. Doszło do tego , że taką wyprawę dzieci sponsorują sobie z własnych funduszy:)

Dziś kolejny dzień w domu:))
1.po pierwsze dzień bez telewizora!! o to nie lada wyzwanie zarówno dla nich jak i dla mnie:))

2.po drugie dzień spędzamy na wykonywaniu zadań z portalu http://www.superkid.pl/ dla mnie najlepszy portal dla dzieci  i rodziców!! dostępne są tam materiały darmowe jednak o wiele większy wachlarz możliwości daje nam abonament!! podliczając koszty zakupu wszelkich gazetek dla dzieci i ucząc je tym samym , że gazetka = gadżet zabawka na 5 minut- powiedziałam nie!!! wykupiliśmy abonament i teraz mam codziennie możliwość wydrukowania dzieciom nowych kart pracy, zawsze możemy wrócić do starych tematów, są tam kolorowanki, labirynty, rebusy, wiersze, opowiadania, generator arkuszy, gry online, nauka języków np angielskiego i potrzebne do tego materiały. Polecam!!
3. po trzecie spadł śnieg i możemy w końcu omówić dokładnie temat dokarmiania ptaków, dlatego polecam
opowiadanie  Hanny Łochockiej  "O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku!" do tego kolorowanki, praca  własna , narysowanie karmnika i wklejenie do niego ptaszków, a na koniec wędrówka do naszego karmnika i dosypanie ziarenek!!
4. Oczywiście wybierzemy się na spacer!! w naszym rowie melioracyjnym sarny piją wodę, więc znajdziemy zapewne pełno ich śladów.
5. A że dzisiaj jest Dzień Kubusia Puchatka zanurzymy się w Chatce Puchatka zajadając  orzechy  i suszone rodzynki:))
6. a wieczorem pogramy w grę pt " Rodzinna gimnastyka" super sprawa:)) zwłaszcza jak wielki tata musi robić pajacyka, a mama biega na kolanach po pokoju:)) terapia śmiechem:))

miłego dnia!!!

a ciekawych tego co też się dzieje u Skrzata Fryderyka odsyłam do mojego drugiego blogu, gdzie teraz będę umieszczać tylko opowiadania http://trelemorele-bajkicichograjki.blogspot.com zapraszam do poczytania!!

Komentarze

Grodzia pisze…
strasznie mi się podoba jak wychowujesz swoje dzieci, dużo czasu z nimi spędzasz, wspólne gry, zabawy, zero telewizji! To jest to:) ja tez tak zamierzam!:) moja córeczka ma dopiero roczek:)
pozdrawiam z Kuźni Upominków:)
Anonimowy pisze…
super kochane dzieci jak widać

Niech Ci miły będzie dzionek
Niech od drzwi zadzwoni dzwonek
Niech słoneczko świeci jasno
Niech nie będzie Ci za ciasno
Niech Ci ładnie kwitną kwiatki
Uśmiech nich nie będzie rzadki
Niech śpiewają ładnie ptaszki
Zawsze czas miej na igraszki

Popularne posty